Wybierając się na pierwszą w życiu lekcję jazdy konnej można mieć wątpliwości jak się do tego przygotować. Ale naprawdę nie ma się czym stresować. Wystarczy wygodny, w miarę przylegający strój sportowy, najlepiej bez szwów, które mogłyby spowodować obtarcia skóry.

Jazda konna z akcesoriami

akcesoria do jazdy konnejTrzeba też włożyć wygodne buty, najlepiej z wyższą cholewką i elastyczną podeszwą. Toczki na głowę czy kamizelki ochronne zazwyczaj udostępnia jeźdźcom stadnina, jednak jeśli tak nie jest to można zakupić własny toczek i kamizelkę. Wszelkie inne akcesoria do jazdy konnej i sprzęt zapewni nam stadnina. Poza tym na pierwszych lekcjach jazdy, które zazwyczaj odbywają się w krytych maneżach lub ogrodzonych wybiegach takie elementy jak palcaty, czapsy, sztylpy czy inne akcesoria do jazdy konnej będą nam zwyczajnie niepotrzebne. W miarę nabywania kolejnych umiejętności będziesz wiedział co jest Ci niezbędne do jazdy. Nie warto też od razu kupować specjalistycznych ubrań czy sprzętu, bo po pierwsze jeszcze nie wiesz czy pasja do jazdy konnej na stałe zagości w Twoim życiu, a po drugie takie specjalistyczne wyposażenie nie należy do tanich. Z czasem bez problemu skompletujesz sobie potrzebne elementy, a może nawet uda Ci się trafić na atrakcyjne wyprzedaże, promocje, czy nawet kupić używane rzeczy w bardzo dobrym stanie.

W międzyczasie warto jednak odwiedzać stacjonarne i internetowe sklepy jeździeckie, przyglądać się różnym produktom, porównywać ich właściwości i ceny, tak aby ostatecznie wybrać najlepsze rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.