Kiedy jesteśmy odpowiedzialni za budowę nowych dróg powinniśmy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym aby dokładnie wybrać wszystkie niezbędne elementy. Jest to szczególnie ważne w przypadku kiedy w nawierzchni mają znajdować się takie elementy jak studzienki czy torowiska ponieważ niezbędne okaże się dokładne uszczelnienie ich krawędzi.

Zastosowanie taśmy, czyli zabezpieczenie krawędzi

uszczelniająca taśma bitumiczna drogowaKiedy już będziemy na etapie projektowania tego co będzie nam potrzebne przy budowie takiej właśnie drogi warto pamiętać o tym, że umieszczenie w niej takich elementów jak kratki ściekowe czy włazy do kanałów należy pomyśleć o jej uszczelnieniu. Jest to istotne gdyż woda deszczowa mogłaby powodować niszczenie asfaltu właśnie w miejscu jego styku z takim elementem. Dlatego też niezbędnym elementem podczas takiej budowy będzie wysokiej jakości uszczelniająca taśma bitumiczna drogowa samoprzylepna, która zapewni,że powierzchnia styku nie będzie powodowała niszczenia drogi. Takie elementy są dostępne w specjalistycznych hurtowniach gdzie znajdziemy szeroki wybór takich właśnie taśm pod względem szerokości oraz grubości co pozwoli na dokładne uszczelnienie wszystkich krawędzi. Na wybraną taśmę powinniśmy otrzymać specjalny atest potwierdzający to, że może być ona stosowana w takich właśnie miejscach gdzie zapewni nam najwyższy poziom szczelności oraz zabezpieczenia. Koszt zakupu takiej taśmy będzie zależny od tego jakie jej parametry wybierzemy aby była jak najlepiej dopasowana.

Wszystkie te elementy pozwolą nam na dopasowanie wszystkich elementów tak aby budowana przez nas droga była jak najwyższej jakości. Dzięki takiemu zabezpieczeniu na pewno dana nawierzchnia nie ulegnie zniszczeniu przez bardzo długi czas powodując, że taka nawierzchnia będzie estetyczna.