Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych zwłaszcza u ludzi starszych są problemy ze słuchem. To one powodują iż takie osoby czują się wykluczone ze społeczeństwa, gdyż nie mogą się porozumieć. Rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty, który pomoże nam zdiagnozować dany problem.

Wizyta u audiologa – specjalistyczna pomoc

dobry audiolog w lublinieWielu ludzi skarży się na problemy ze słuchem. Tak naprawdę każdy z nas naraża swój słuch na poważne uszkodzenia. Wynika to przede wszystkim z prowadzonego przez nas trybu życia, słuchania głośnej muzyki czy też trudnych warunków pracy. Gdy dostrzegamy u siebie nasilające się problemy ze słuchem objawiające się m.in. uczuciem zatkanych uszu czy też szumami usznymi. W takiej sytuacji należy udać się do laryngologa który może nas skierować do audiologa. To osoba zajmująca się wszelkimi zaburzeniami słuchu, który wykonuje szereg specjalistycznych badań. Wybrany przez nas dobry audiolog w Lublinie wykona badania pozwalające określić przyczynę wady. Wśród najczęstszych z nich są: audiometria tonalna, tympanometria, badanie ABR. Otrzymane wyniki pozwolą na dobranie odpowiedniej metody leczenia. Do takiego lekarza możemy również udać się z dzieckiem, gdy zauważymy u niego problemy z rozwojem mowy lub brakiem reakcji na wołanie. Koszt takich badań jest zależy przede wszystkim od ich rodzaju oraz tego w jakim miejscu się one odbędą. Średni ich koszt waha się od 30 do nawet 500 zł w zależności od miejsca.

Rozwiązanie problemów ze słuchem wymaga bardzo specjalistycznej diagnozy. Dzięki niej możliwe jest szybkie wykrycie przyczyny pogorszenia się słuchu. Wcześnie wykryta wada daje duże szanse na całkowite odzyskanie słuchu. Właściwie prowadzone leczenie pozytywnie wpłynie na ogólny komfort naszego życia, co przełoży się na dobre samopoczucie.